Tasarımda Renklilik Googlede Ara

Hayatımızın en önemli yanıdır renkler. dekroasyondan tutun da bir çok  alanda renklerin ahenginden yaralanırız. Bizim ruh halimizi de yansıtırlar ve biz mekanlarımızda, giyimimizde bile nasıl renkler tercih edersek o ruh hali içerisine bürünürüz.

Bir odada kullanılan renkler, insanın ruh halini tamamiyle değiştirmektedir. Siz birisini çok koyu tonlarda, siyahlar içerisinde bir odaya sokarak psikolojisini alt üst edebilir ve ya  cıvıl cıvıl, pembeler, morlar, yeşillerle bezenmiş bir odaya sokarak ruhunu tazelemesini sağlayabilirsiniz.

renkli dekorasyon

Ev ve ofis dekorasyonunda da renklerin payı çok büyüktür. Evinizde, dekorasyonunuzda nasıl tonlardan yararlanırsanız, sizin ve aile bireylerinizin ruh hali de o oranda değişiklik göstermektedir.

Keza ofis ortamınızdaki renkler sizi motive edebileceği gibi müşterilerinizi de etkileyecektir. Gelen müşteri fazla canlı ve rengarenk bir ofis ortamı görse ciddiyetsiz bir ortam olabileceğinizi düşünebilir. ya da koyu tonlar kullandığınız ofisinizde müşteriyi karamsar duygular kaplayabilir.

renkli dekorasyon modellerirenkli dekorasyon modelleri

Hatta iş görüşmesine giderken dahi giyimdeki renk tonları önem taşımaktadır. Tıpkı bunun gibi mekanlarda da renkler önemlidir. Mekanda bulunan herkesi fazlasıyla etkilemektedir.


İç mimarlar bunun farklına vararak farklı çalışma ve dekorasyon tasarımları ortaya çıkardılar. Sizler de mekanlarınızda farkl ırenk tonlarını ve dekorasyon fikirlerini kullanarak ofis ve evlerinizi ilgi çekici hale getirebilir, beğeni toplayabilirsiniz. Hem kendi ruh sağlığınız açısından, hemde çevreniz açısından son derece faydalı olacağından şüphemiz yok.

0 yorum:

Blog Archive

Rapor


Ekonomi İş Emlak
TopOfBlogs

baglantilar