Mobilya nasıl seçilir? Googlede Ara

Nasıl bir mobilya alacağımıza karar vermeden önce alınacak mobilyanın kriterleri belirlenmelidir. Ne istiyoruz istediğimiz özelliklerde ne gibi ayrıntılar olmalı gibi detayları önceden öğrenip mağazada bilinçli olarak seçim yapmalıyız.

Öncelikle ahşap türü mobilyalar alırken dikkat edilmesi gereken hususlara dikkatinizi çekmek isterim. Ahşap türü mobilyaların alımında en çok dikkat edilmesi gereken nokta ağacın kalitesi olmalıdır.

köşe takımları

Piyasada çok değişik ve kalitesi tartışılır ağaç ve kaplama türleri mevcuttur. Bunlar konusunda iyi bir araştırma yapmanızı önereceğim. Dolap kapakları kolay ve pratik bir şekilde olan ürünleri tercih ediniz. Çekmecelerin kolay ve rahat sürümüne dikkat edin. Bu sürümün iyi olabilmesi rayların kalitesine bağlıdır. Rayın kalitesini mutlaka test edin.

raydolapraydolap

Çekmecelerin içini iyice kontrol edin. Mobilya artıkları ve ağaç budakları olmamasına azami dikkati gösterin. Çok uzun olarak dizayn edilmiş rafların aralarında destek olması rafın daha çok eşya almasına yardımcı olur.


Dolap kapaklarının açılıp kapanırken gıcırtı ile ses çıkartmamasını test edin. İç yüzey bölümleri pürüzsüz olmalıdır. Eğer dolap kapakları büyük ise menteşelerin sağlamlığı ve taşıyıcı olmasına da dikkat edilmelidir.

0 yorum:

Rapor


Ekonomi İş Emlak
TopOfBlogs

baglantilar