Dekorasyonda portmanto Googlede Ara

Bir çoğumuzun evimizin giriş kapında mutlaka bir potmanto bulundurma geleneği vardır.Kapıyı açar açmaz ilk karşımıza çıkan şey hep portmanto olur.Bizim kültürümüzde portmantosoz ev olmaz alışkanlığı çok yaygındır.Oysa bazen bu evin mevcut konumunu zorlamaktan başka bir işe yaramaz.Zorlama ile koyulmuş o portmanto genelde evimizi bozar ve boğar.İlle portmanto koyma zorunluluğumuz olmadığınıda bilmenizde fayda vardır.Peki ben o kadar eşyayı nereye koyacağım dediğinizi duyar gibiyim.Evin daha az kullanılan bir bölgesine de koyabilirsiniz.Birde kapı girişlerin hemen karşısında veya yanında mutlaka 2. veya 3. wclerimiz vardır.

Dekorasyonda portmanto

Bunlar çoğunlukla kullanmadığımız gereksiz yerlerdir.Atıl durumda kalmış bu yerleri değiştirip dolap veya portmanto yeri olarak ta kullanabilirsiniz. Genellikle satın aldığımız evin dış kapıları tüm bina ile birlikte stantard olarak aynı renkte ve biçimdedir.Rengini ve şeklini beğenmesek bile binanın genel politikasına uyup değiştirme imkanı bulamayız.Alacağımız gardıropta çoğunlukla o renge uymadığından biçare kalırız.Tamam apartmanın genel kuralları kapının dışı ile ilgilidir.Buna uyalım.Ama kapının iç tarafı beni ilgilendirdiği için beğenmediğimiz kapının rengini iç taraftan değiştirebiliriz.

Dekorasyonda portmantoDekorasyonda portmanto

Dolayısıyla eğer mutlaka portmanto koymayı hedefledi isek o zaman zevkimiz ile ilgili fırsat yaratmış oluruz.O portmantonun rengine göre kapıyı boyamakla işe başlayabiliriz.Genellikle kapıyı açar açmaz karşımıza çıkan o gereksiz dolap ne derece ihtiyacımız dır orasıda tartışma konusudur.Kapı girişlerinin ferah ve ışıklı olması eve girişte ruh halimiz açısından çok önemlidir.Eve ilk girişimizde bizi karşılyan şeylerin ferah ve aydınlık olması çok daha iyi olacaktır.Giriş kapısının çok aydınlık olmasını da önemseyin.Eğer çok güneş gören bir yer değil ise oranın ışık düzenini daha bol tutun.Aydınlanmasının gün ışığı gibi olmasına özen gösterin.

Dekorasyonda portmantoDekorasyonda portmanto


1 yorum:

ev dekorasyonu dedi ki...

Modern ev tasarımlarında artık çok fazla kullanılmasa da evlerde en çok işe yarayan mobilyaların başında geliyor. İnsan eve girip üstünü çıkardığında asacak yer olmaması hiç hoş olmuyor.

Rapor


Ekonomi İş Emlak
TopOfBlogs

baglantilar