Pratik Temizlik Çözümleri Googlede Ara

Özellikle çalışan veya çok kalabalık olan evlerde temizlik büyük bir sorundur. İşten geldikten sonra yemek ve temizlik çok fazla zaman aldığı için temizlik için pratik çözümler uydurmak ev kadınları çok rahatlatacaktır. Evinizde verdiğiniz partiler ve ev toplantıları sonunda eviniz çok fazla kirleniyor ve siz bunlarla başa çıkamıyorsanız pratik çözümlere ihtiyacınız var demektir.

Örneğin artan yemeklerin çaresine misafirleriniz gider gitmez bakmanız gerekir. Aksi taktirde bu yemekler hem bozulup koku yapmaya başlıyor, hemde tabaklara yapışıp daha sonra temizliği çok zor hale geliyor.

Kesinlikle davetlileriniz gider gitmez evinizi havalandırın. Pencerelerinizi sonuna kadar açmalısınız. Soğuğa dikkat!

Temizliğinizi yaparken önlük kullanmanız üzerinizdeki elbiseyi korumanızı sağlar. Durduk yere elbiselerinizden olmayın.

Etrafa döküldüğünde çıkması çok zor olan lekeleri mümkün olduğunca engellemeye çalışın. Bunları temizlemek ömrünüzü tüketecektir.

davetTemizlik sırasında büyük boş bir poşet alın ve başlayın toplamaya. Evdeki tüm çöpü bu poşete boşaltın.

Kadeh ve bardakları toplarken bir tepsi yardımı alın. Daha sonra bu bardaklar bulaşık makinesinde çok fazla yer kaplayacağından mümkün olduğunca elinizde yıkamaya özen gösterin. Siz diğer işlerinizi yaparken onlarda kurumuş olacaklar.

Çöp tenekenizde ki poşeti çift kat yapın. Sızıntılarla karşılaşıp evi daha çok kirletmeyin.

Tüm bunları yaptıktan ve etrafı topladıktan sonra elektrikli süpürge ile etrafı temizleyin ve tozları alın. İyi eğlenceler.

 

0 yorum:

Blog Archive

Rapor


Ekonomi İş Emlak
TopOfBlogs

baglantilar