Doğru Aydınlatma Nasıl Olmalıdır Googlede Ara

Doğru Aydınlatma Nasıl Olmalıdır?..Bir mekanı gösteren, aydınlatmasıdır kuşkusuz. Ortamınıza uyumlu olan bir aydınlatma, her zaman huzur verir ve sizi de dinlendirir.

Çok çeşitli aydınlatma elemanlarını tasarlayan ve her mekana ayrı olarak aydınlatma sağlayan Elips Mimarlık, 2011 yılında da farklı çalışmalara imza atmış durumda. Mimari açıdan çok önemli olan mekan aydınlatmasının nasıl olması gerektiği konusunda bilgi aldığımız Elips Mimarlık, ışığın konumlandırılmasından tutun rengine kadar bir çok detayın önemli olduğunu vurguluyor. Mekanınızın hangi bölümlerini yansıtmak istiyorsunu bu çok önemli ve bunu da başarabilmek için tavanın ortasına bir avize asıp her yeri aydınlatma döneminin sizler için de kapanmış olması gerekiyor.  Çok farklı aydınlatmaların dahi aynı anda kullanıldığı özel sistemler sayesinde günümüzde mekanlarımız daha huzur verici ve ruhumuzu dinlendirici nitelikte.

Doğru aydınlatma yöntemlerinden bir tanesi, aydınlatma elemanlarının gizlendiği ve vurgulanmak istenen bölgelere özel yardımcı ekipmanlarla vurgu yapıldığı bir sistem. Bu sistem sizi dinlendiren ve daha rahat bir ortam sağlayacak olan bir yöntem. Mekanınızdaki dekorasyona uyumlu olmasını isterseniz, aydınlatma elemanları dekoratif objeler olarak da karşımıza çıkabiliyor. Bu tamamen size, zevklerinize ve mekanınızın görünümüne bağlı bir olay.

Doğru Aydınlatma Nasıl Olmalıdır ?

Her mekanda gereken ışık şiddeti farklı boyutlardadır. Bazen aydınlık ve ferak bir hava yaratılması gerekirken, bazı mekanlarda daha loş bir ortam oluşturulabilmektedir. Bu mekana ve mekanın bölümleriyle bağlantılıdır. bu nedenle, farklı aydınlatma sistemlerinin yanı sıra ışığın şidetini ayarlayabilmek için de dimmer anahtarlar gerekmektedir.

doğru aydınlatma için neler yapılmalıdırdoğru aydınlatma için neler yapılmalıdır

Ofis ortamlarında ferah bir hava yaratılmalıdır elbet ancak, çok kapalı bir ofis ortamınız varsa ve gün ışığı almıyorsa, gün ışığı alıyormuş havasında doğal aydınlatma sağlayan armatürler tercih edilebilmektedir. Üstelik bu armatürlerin enerji tasarrufu sağlama özellikleri de bulunmaktadır.

doğru aydınlatma şekilleridoğru aydınlatma şekilleri

Eğer bir toplantı odasında aydınlatmaya ihtiyaç duyarsanız, masa üzerinde kullanılan aydınlatma düzenleri tercih edilebilmektedir. Projeksiyon  makinesinin kullanılması gereken mekanlarda ise, tavandan gizli aydınlatma sağlanmalı ve ortama loş bir hava verilmeli.


Bu ayrıntıları göz önünde bulundurursanız daha huzurlu ve rahat mekanlar elde edebilirsiniz. Bu tamamen sizin elinizde.

0 yorum:

Blog Archive

Rapor


Ekonomi İş Emlak
TopOfBlogs

baglantilar